החשיבות של ניהול דיגיטלי חכם

שתפו

מה זה ניהול דיגיטלי

ניהול דיגיטלי זה בעצם מושג המאגד בתוכו את כל כלי הניהול לעסק, לחברות ולאנשים פרטיים באמצעים דיגיטליים.

כלי הניהול הדיגיטליים – אמורים לעזור ולטפל בצרכי הבעלים והמנהלים של עסקים לנהל ולפקח על האספקטים השונים של פרוייקטים, תהליכים והתפעול הכללי של העסק – והרעיון הוא שככל שהכלים קלים ונוחים יותר לעבודה ויכולים לנהל חלקים גדולים יותר באופן יעיל יותר – כך יש סיכוי שניהול העסק יוכל להיות יעיל יותר וקל יותר.

ניהול דיגיטלי יכול להתבצע במגוון תוכנות ואמצעים ויכול להיות מאפליקציה על הטלפון הנייד שלכם, לאפליקציה בענן, לתכנת ניהול שמותקנת מקומית – ועד לקבצי אקסל בה אפשרי גם לנהל דיגיטלית חלקים גדולים מעסקים וחברות.

כלי ניהול דיגיטליים יכולים להיות למשל:

  • CRM – מערכת קשרי לקוחות
  • ERP – ניהול משאבים ארגוניים
  • CMS – מערכת ניהול תוכן (בדר”כ לאתרים – למשל וורדפרס)
  • Billing/Invoicing – מערכות חיובים וחשבוניות לעסקים
  • Mailing/דיוור – מערכות דיוור ללקוחות – למשל ניוזלטרים
  • דפי נחיתה/לידים – מערכת לדפי נחיתה לפרטים ספציפיים
  • Analytics/אנליקס – סטטיסטיקה ומידע על התנועה לרוחב הנכסים הדיגיטליים
  • ניהול פרוייקטים – ניהול כל תהליכי הפרויקט כולל Gunt-גאנטים

 

היתרונות של ניהול דיגיטלי חכם

ניהול דיגיטלי חכם – יכול לשפר ניטור של תהליכים וגורמים בעיתיים בניהול החברה ויכול לעזור בניהול ע”י מתן תמונה אמינה וברורה יותר על מה בדיוק קורה בחברה.

חברות שהתקינו מערכות ניהול חכמות מספרות לא רק על ייעול התהליכים השונים – אלא בעיקר על שיפור כללי בגלל שגורמים רבים שלא היו מוגדרים ומנוטרים כמו שצריך – עכשיו מנוהלים במקום אחד ומרוכז – וכבר החיסכון של השאלה “איפה בדיוק נמצא המידע על…” והידע שהכל נמצא במקומו – כבר מייעל וחוסך המון לחברות ולמנהלים שלהם.

 

מה צריך לדעת בניהול דיגיטלי

חשוב מאוד לדעת בניהול דיגיטלי חכם – גם מה הצרכים המדויקים של החברה – וגם מה הפתרונות השונים שמציעות התוכנות/אפליקציות השונות.

בגלל שלכל מערכת קיימים יתרונות מסוימים – ובגלל שעם כל יתרון מגיע גם חיסרון – חשוב לבחור את המערכות הנכונות וגם הגדרת המערכות חשובה מאוד – כי לכל מערכת אפשרויות שונות להגדרות והתאמות בהתאם לענף החברה ובהתאם לצרכים הספציפיים של החברה.

כמו כן – השימוש באנשי מקצוע בתחום – יכול לעזור בתכנון מראש בפני תהליכים מתוכננים – ואיך לדאוג שבמערכות השונות כבר יהיה מקום רלוונטי לכל תהליך מיועד.

אוטומטציה במערכות ניהול

חשוב לזכור שאחד האלמנטים החשובים במערכת ניהול לעסק זה היכולת של המערכת לבצע פעולות אוטומטית – כגון להתריע על בעיות, לשלוח התראות פולואפ לנושאים חשובים, ניהול לידים/נרשמים והעברתם למחלקת מכירות, הנפקת חשבוניות וחיובים, עדכון מלאי לפי הזמנות וכ”ו.

מומלץ להתייעץ עם איש המקצוע שעוזר לכם באפיון המערכת כדי להבין את הרכיבים והתהליכים והאוטומציות הרצויות – לצורך בנייה ובחירה של המערכת והרכיבים בהתאם – זהו חלק חשוב ביותר כי לרוב אם לא לוקחים בחשבון את האוטומציות האלו מראש – לפעמים להוסיף אותם בשלב מתקדם יכול להיות לא פשוט.

סנכרון מערכות

אחד החלקים החשובים במערכות השונות הוא אפשרויות הסנכרון בין מערכות במידה ועובדים עם כמה מערכות ניהול שונות – אפשרות זו משתנה בין השירותים השונים ובין סוג הסנכרון שמעוניינים בו – ובכל מקרה רק איש מקצוע יוכל לייעץ לכם לגבי עלויות הפיתוח במידה ולא קיים ממשק שכזה (API)

חשוב גם לדעת שבהרבה מהמקרים ישנה עדיפות בעבודה סביב מערכת מרוכזת שמנהלת כמה שיותר רכיבים בתוכה – למרות שכמובן בהתאם לדרישות ולצרכים – ישנן חברות ועסקים להם מומלץ לבחור מערכות שונות לניהול החלקים השונים – אם בגלל יתרונות ספציפיים של אחת המערכות – או בזכות יכול התממשקות ספציפית של מערכת מסוימת למערכת אחרת..

 

איך המומחים שלנו יכולים לעזור לך

חברתנו תשמח להעניק לך ללא התחייבות שיחה ראשונית להבנת הצרכים והרצונות האישיים שלך ושל החברה שלך – כדי לקבל רעיונות, עצות וטיפים ראשוניים להתחלה. אנו מאמינים שאחרי סדר ראשוני והבנה טובה של הצרכים מצד אחד והיכולות של המערכות מהצד השני – נוכל להציע לך פיתרון יעיל, פשוט לתפעול, חכם וכמובן בעלות מינימלית כדי שתוכל לנהל את העסק שלך בקלות ובאופן היעיל ביותר.

 

תמונה של אלעד ינאי

אלעד ינאי

מומחה IT ואינטרנט כבר יותר מ-20 שנה. בוגר תואר (B.s.C) בהצטיינות בתחום Media Productions - (מלבורן-אוסטרליה). בעלים של חברת בניית אתרים, קידום, שיווק והדרכות טכנולוגיות. מומחה בייעוץ לעסקים למצוינות, מערכת וורדפרס, והטמעת מערכות ERP בארגונים וחברות. "התשוקה שלי היא להביא וללמד את הכלים המתאימים לכל אחד והידע להשתמש בהם נכון ובחכמה."

מוזמנים לשתף:
אימייל
פייסבוק
טלגרם
WhatsApp
LinkedIn
לכל שאלה אנא שלחו הודעה - ונחזור אליכם בהקדם
he_ILHE