תחזוקת אתר וורדפרס – למה זה כל כך חשוב…

שתפו

תחזוקת אתר וורדפרס – למה זה כל כך חשוב…

WORDPRESS הינה מערכת קוד פתוח המיועדת למטרות עיצוב ובנייה של אתרי אינטרנט שונים. מערכת ה-וורדפרס לבניית אתרים אומנם פותחה בתחילת שנות ה-2000, אך עוד טרם לכן היא שימשה כמערכת קוד פתוח לצרכי בניית דפי אינטרנט אשר שימשו כבלוגים.

כמערכת קוד פתוח לבניית אתרים, ה-וורדפרס, מאפשרת לכם ליהנות מהיצע הולך וגדל של תבניות ותוספים חדשים בכל רגע נתון, כאשר כל אחד מהתוספים השונים מיועד למטרות שונות כגון: התאמה רספונסיבית של האתר, קידומו של האתר במנועי החיפוש, שכלול מערכות האבטחה של האתר, שדרוג מערכת הניהול של האתר וכדומה.

 

תחזוקת אתר וורדפרס – למה וכיצד?

תחזוקת אתרי וורדפרס היא למעשה פעולה מקצועית במסגרתה מותקנים תוספים חדשים אשר נועדו לשדרג ולשכלל את פעולות הגלישה השונות באתר הן בצד המשתמש (קהל הגולשים) והן בצד המארח (בעלי האתר). כמו כן, תחזוקת אתרי וורדפרס מיושמת באמצעות עדכון תבניות עיצוב המשדרגות את מראה האתר ולמעשה מאפשרות לכם לחדש את מראה האתר באופן תדיר וקבוע.

 

עדכונים ושדרוגים – תבניות ותוספים (ולמערכת וורדפרס)

חשוב לציין שתוספי הוורדפרס השונים מותאמים לכל צרכי האתר, החל מתוספי וורדפרס לצורך טעינת תמונות וסרטוני וידאו באתר, דרך תוספי וורדפרס המיועדים למטרות קידום האתר במנועי החיפוש ועד לתוספי וורדפרס המיועדים למטרות שדרוג מערכת האבטחה של האתר ושדרוגה של מערכת ניהול התוכן.

 

תחזוקה ובדיקות

תחזוקה שוטפת של אתרי וורדפרס בדר”כ תכלול גם התייחסות והסתכלות בדו”חות של שרת האחסון של האתר כולל בדיקת דו”ח השגיאות (ERROR LOG) שבעצם עוזר לנו להבין באילו בעיות (קוד או שרת) האתר נתקבל בהם במהלך העבודה שלו.

 

אופטימיזציה ומהירות

התחזוקה גם בדר”כ מתייחסת לשיפור מהירות הטעינה של האתר ולכן מומלץ גם למחוק קבצים שאין בהם צורך – ולבצע פעולות ניקוי ואופטימיזציה למסד הנתונים עצמו – כי הרבה פעמים יצטברו בו הרבה נתונים שאין צורך אמיתי בהם – ומכיוון שכל הנתונים נמשכים מתוך מסד הנתונים – הניקוי שלו ישפיע משמעותית על קצב טעינת האתר.

כמובן חשוב באותה הזדמנות לבדוק ולעדכן את האתר באמצעות תוספים חדשים המשדרגים את מהירות ופעולות הגלישה בו בכל רגע נתון ולכן קיימת חשיבות רבה לתחזוקה שוטפת ועבודה עם תוספים איכותיים – שבאמת עוזרים ומשפרים את פעולה האתר.

 

התבנית 

תבניות העיצוב לאתרי וורפרס מהוות את אחד הרכיבים החשובים ביותר במערך העדכון – העניין הוא שיוצאים הרבה עדכונים ושדרוגים – גם מבחינת יעילות הקוד והעליה – אך במיוחד מבחינת הנראות וממשק המשתמש – מה שאומר שיכול להיות שיצא אייפון חדש – וכדי להתאים את התצוגה אליו – אם רק תבצעו שדרוג לתבנית כמו שצריך – היא יעבוד מעולה ומותאם בדיוק כמו שרצוי.

במידה וגם אתם בחרתם לבנות את אתר הבית שלכם באמצעות מערכת וורדפרס, אנו ממליצים לכל אחד ואחת מביניכם לתחזק את האתר ברמה השוטפת ובכך להבטיח את איכות, מהירות ונוחות הגלישה – וכך תוכלו להערך ולהיות מודעים לבעיות (כמה קטנות שלא יהיו) שקיימות – ואולי בעתיד ייצרו בעיות גדולות יותר.

 

כל כמה זמן לעשות תחזוקה לאתר וורדפרס?

ההמלצה שלנו לאתרי תדמית היא לעשות כחצי שעה עד שעה תחזוקה פעם בשנה – ולאתרים מורכבים כגון חנויות וכד’ – ההמלצה שלנו היא לפחות לעשות חצי שעת תחזוק הפעם ברבעון/חצי שנה.

 

שירותי תחזוקה ממומחים

כמובן ההמלצה שלנו היא לשקול מאוד את השימוש באנשי מקצוע לצורך התחזוקה – אפילו אם זה משהו שתעשו רק פעם בשנה – העניין הוא שהרבה פעמים אנשי מקצוע יוכלו בסריקות של דקות – בעזרת שימוש בכלים מתקדמים ויעילים יותר – להוציא הרבה יותר נתונים ומידע מאשר שהמשתמש הרגיל ידע – ומה גם שיש להם הרבה ניסיון איך להתמודד עם בעיות שונות של שגיאות, התאמות ואופטימיזציות.

עדיין צריכים עזרה? לא מצאתם מה שאתם מחפשים? מעוניינים בשיחת ייעוץ עם מומחה?
השאירו פרטים ונציג מומחה יחזור אליכם לשיחת ייעוץ/הכוונה:

תמונה של אלעד ינאי

אלעד ינאי

מומחה IT ואינטרנט כבר יותר מ-20 שנה. בוגר תואר (B.s.C) בהצטיינות בתחום Media Productions - (מלבורן-אוסטרליה). בעלים של חברת בניית אתרים, קידום, שיווק והדרכות טכנולוגיות. מומחה בייעוץ לעסקים למצוינות, מערכת וורדפרס, והטמעת מערכות ERP בארגונים וחברות. "התשוקה שלי היא להביא וללמד את הכלים המתאימים לכל אחד והידע להשתמש בהם נכון ובחכמה."

לכל שאלה אנא שלחו הודעה - ונחזור אליכם בהקדם
he_ILHE