CDN -מה זה ? ולמה אתם צריכים להשתמש באחד כזה ב2020

שתפו

אחד הנושאים הקשורים באופן מוחלט למהירות האתר שלכם - CDN - content delivery network

או בעיברית – רשת אספקת תוכן – שירות זה בעצם מוריד את העומס משרת האינטרנט שלנו בזמן שהוא משלח את קבצי התוכן מהר יותר לגולשים והופך את החוויה שלהם לטובה יותר.

נסביר פה במילים פשוטות מה זה CDN איך הוא עובד ואיך ואיפה משיגים אותו

40% מהגולשים ינטשו את האתר שלכם אם יקח לו יותר מ-3 שניות להטען

איך שירות של CDN אנחנו משתמשים

אנחנו אוהבים להשתמש בקלאודפלייר כשירות ה CDN שלנו מכיוון שהוא מהיר, קל להתממשק עליו, יש לו כמה סוגי מנויים ויש מנוי חינמי, מעבר לזה קלאודפלייר נותנת עוד הגנה מפני תקיפות סייבר וגם עושה אופטימיזציה לקבצי JS & CSS ויש לו שרתים בארץ, קלאודפלייר טובים אבל יש עוד המון שירותים דומים וטובים כמוהם.

איך זה עובד ?

בשפה מאוד פשוטה – האתר שלנו משתכפל לכמה שרתים שונים בעולם, וגורם לזה שלאתר שלנו יש מעיין “סניף” במדינות אחרות,
לכן גולש מארץ אחרת לא יחווה טעינה איטית בגלל שהשרת בישראל,וזמן טעינה של האתר שלו תהיה מהירה יותר.

הטבות משימוש ב-CDN

  1. שיפור ביצועים – שימוש בשירות זה הוכח פעם אחר פעם כאפקטיבי ממש במהירות טעינת האתר – מה שמוביל לאחוזי נטישה קטנים יותר, אחוזי המרה גבוהים יותר, משך שהייה של הגולש ארוך יותר באתר, זה פשוט מועיל מכל כיוון.
  2. דיברנו בסעיף הראשון ש-CDN מוריד עיכובים בגלל המרחק הפיזי בין השרתים שבעצם השירות “מבטל”, אבל גם חשוב לציין שהוא מוריד את ה-TTFB – TIME TO FIRST BYTE – המדד הזה בעצם אומר – כמה זמן הדפדפן מחכה לפני שהוא מקבל תשובה מהשרת.
    TTFB אחד המדדים ש- Google Speed Insight מורידים עליו ציון.
  3. עושה אופטימזציית לקבצי CSS & JS מה שגורם לדירוג גבוה יותר במנועי החיפוש ומקל על האתר להטען.
  4. יוצר עוד שכבת אבטחה לאתר נגד מתקפות סייבר שונות.
  5. אם משתמשים בצורה מלאה ב-CDN דרך PROXY של קלאודפלייר הוא גם נותן CACHING ברמת העמוד- מה שזה אומר שבמידה והגולש יבקר בפעם השניה באתר שלכם, יקחו לאתר פחות זמן להטען.
  6. GZIP – שיטת כיווץ קבצים שהמציאו כדי למהר את תהליך הגשת האתר לגולש, כמו קובץ ZIP שאנחנו מכירים  – אז על אותו עיקרון בשרת מה שגורם לצמצום זמני הטעינה ולשפר את מהירות האתר.
  7. דירוג –  אחד הפרמטרים של גוגל מבחינת דירוג אתר היינו מהירות הטעינה שלו- ולכן זה לא סוד שכל אתר שיעלה מהר יקבל ציון טוב מגוגל מה שיעזור באופן משמעותי לדירוג שלכם במנועי החיפוש

איך מתקינים?

לכל חברה יש שיטת אינטגרציה משלה, רובם נתמכים באופן מלא על ידי וורדפרס ומאוד קל להתממשק אליהם.
אם אתם מאחסנים את האתר בחברת Upress יש להם מדריך איך להתממשק עם קלאודפלייר.

סיכום

שירות CDN יכול להועיל רבות לאתרי תוכן מכל הסוגים קטנים כגדולים, אך ישנם מגוון רחב של שירותי CDN שיש לשקול לפני שמחליטים להשתמש ב-CDN.
שימוש בשירות CloudFlare יכול לתרום לאתרים שלכם מבחינת דירוג SEO, מבחינת אבטחה, מבחינת אופטימיזציית קבצים והכי חשוב מבחינת מהירות טעינת האתר!

לא בטוחים אם יש לכם שירות CDN מותקן על האתר?
פנו אלינו דרך הרשתות או מתיבת השארת הפרטים ונוכל לעזור לכם בהתקנה הפשוטה שתעזור לכם להאיץ את אתרכם

תמונה של אלעד ינאי

אלעד ינאי

מומחה IT ואינטרנט כבר יותר מ-20 שנה. בוגר תואר (B.s.C) בהצטיינות בתחום Media Productions - (מלבורן-אוסטרליה). בעלים של חברת בניית אתרים, קידום, שיווק והדרכות טכנולוגיות. מומחה בייעוץ לעסקים למצוינות, מערכת וורדפרס, והטמעת מערכות ERP בארגונים וחברות. "התשוקה שלי היא להביא וללמד את הכלים המתאימים לכל אחד והידע להשתמש בהם נכון ובחכמה."

לכל שאלה אנא שלחו הודעה - ונחזור אליכם בהקדם
he_ILHE