ניהול נכסים דיגיטליים – מהם? ומה כולל ניהול שלהם?

שתפו

מה הם נכסים דיגיטליים ומה מטרתם?

המושג נכסים דיגיטליים מתייחס לכל תוכנו של אתר מסוים, שאינו טקסט רגיל. לדוגמה: תמונות, סרטונים, קטעי שמע, גראפים וכדומה.
בימינו, כמעט ולא קיים אתר, במיוחד עסקי או שיווקי, שאינו משתמש בדרך זו או אחרת בנכסים דיגיטליים אלו.
בין היתר, דף ה-Youtube שלכם מכיל נכסים דיגיטליים המתגלמים בצורת וידאו ייעודי המתמקד בפעילותכם או בעסק שלכם.
מטרת נכסיכם הדיגיטליים היא לחשוף אתכם לעולם האינטרנט בצורה הרלוונטית ביותר.
לדוגמה, אם אתם עוסקים בצילום ומעוניינים לפתוח אתר שיחשוף את צילומיכם לעולם האינטרנט בצורה אפקטיבית, תשתמשו כמובן בתמונות באיכות הגבוהה ביותר, ותבחרו את הצילומים שידברו לקהל יעד רחב ככל שניתן, או את הצילומים הספציפיים שיגלמו את הרעיון אותו אתם רוצים להעביר בצורה המיוחדת ביותר.

ניהול הנכסים הדיגיטליים שברשותנו

ברחבי האינטרנט ישנם הרבה דרכים לשימוש בנכסים דיגיטליים. החל מדף הבית העסקי שלכם, בו תעלו את מרב התוכן המקיף והרלוונטי ביותר לגבי פועלכם או עסקכם.
את תוכן זה תעבירו באמצעות הנכסים הדיגיטליים בהם דנו בפסקה הקודמת.
תעלו סרטונים ייעודיים, תמונות, קטעי שמע ו/או גרפים, שישקפו באופן הברור והרלוונטי ביותר את עיסוקיכם, דרכים ליצור איתכם קשר וכדומה.

שימוש ברשתות החברתיות

דרכים נוספות לשימוש בנכסים אלו, חשובות לא פחות, הנן הרשתות החברתיות.
דף Facebook עסקי או שיווקי, ערוץ Youtube פרסומי ודף Instagram הנם חשובים לפרסום ומינוף העסק, והם כוללים שימוש רב בנכסים דיגיטליים.
על מנת להגדיל ולמקסם את הרווח שלכם ואת התועלת אותה אתם מעוניינים להפיק מנכסיכם הדיגיטליים, עליכם לנהל אותם בצורה היעילה והנכונה ביותר.
לשם כך, עליכם להבין את אופי הפלטפורמה בה אתם משתמשים, ולהתאים אליה את התוכן אותו אתם מעוניינים להפיץ.
לדוגמה, בדף ה-Facebook העסקי/שיווקי שלכם, תשתדלו לעדכן באופן תדיר, תעלו תוכן קומוניקטיבי ותנסו לקבל פידבק מעוקביכם. בערוץ ה-Youtube שלכם תעלו קטעי וידאו חווייתיים ומקיפים, כגון הדרכות או הדגמות אודות השירות שלכם.

סינכרון בין הנכסים הדיגיטליים

חיבור בין מערכות

סינכרון, קישור והפניה בין הפלטפורמות, עם דגש על אתר הבית של השירות אותו אתם מספקים, הינם חשובים ביותר.
פעולות אלו יעלו בהכרח את פוריות העסק ויחשפו אותו לכמות גבוהה של לקוחות פוטנציאליים רבים, והן מבטיחות רצף נכון ומסודר בדרך האינטרנטית אותה יעברו לקוחותיכם הפוטנציאליים, עד הגיעם לאינטראקציה עמכם או לשימוש בשירותכם.
סינכרון נכון, פעולה בה תדאגו כי הנכסים הדיגיטליים שלכם מעודכנים ומתואמים בכל הפלטפורמות בהן אתם משתמשים, ישפרו את נראותכם האינטרנטית בקרב גולשים רבים, והפניה מפלטפורמות אלו אל אתר הבית שלכם תחשוף אתכם ללקוחות פוטנציאליים נוספים.
אתר הבית שלכם הנו בסיס הפעילות שלכם, שכן דרכו תציגו את התוכן הרלוונטי ביותר בנוגע לפועלכם, המידע הנחוץ אודותיו ודרכי יצירת הקשר עמכם.

קידום נכסים דיגיטליים

מטרת קידומם של נכסים אלה היא לחשוף את תוכנם לכמה שיותר גולשים רלוונטיים, משמע, כמות גבוהה יותר של לקוחות פוטנציאליים.
קידום זה, בפועל, מנגיש את התוכן ומעלה אותו ברשימת התוצאות של מנועי החיפוש.
קידום נכון וממוקד יעלה את הסרטונים, תמונות וקטעי השמע שלכם במדרגים של מנועים אלו, ובפועל, יציגו את נכסיכם בדפים הראשונים של תוצאות החיפוש, אשר בהם נמצאת עיקר החשיפה.

ניהול חכם = קלות תפעול וניהול X תשואה

הרעיון המרכזי מאחורי ניהול חכם של נכסים דיגיטליים נעוץ מצד אחד ביכולת להנגיש את הנכסים שלכם לקהל היעד ומצד שני ביכולת שלכם לנהל ולהתנהל עם הנכסים באופן כמה שיותר יעיל ופורה. חשוב לזכור שכל הרעיון של נכסים דיגיטליים הוא קונספט של לא הרבה יותר מה-20 שנה האחרונות – ולכן כדאי לחשוב על כמה שהאפשרויות בנכסים דיגיטליים הם כמעט אין סופיות – מאפליקציה – ועד סרטון שיכול לשנות את העולם…

"סוף מעשה במחשבת תחילה"

ניהול נכון של הנכסים הדיגיטליים שלכם, סינכרון וקידום ברמה גבוהה, הקפדה על הצעדים שנרשמו לעיל ותעדוף נכון, ימנפו וישפרו באופן קריטי את נראות העסק או השירות אותו אתם מציעים ובעיקר את הניהול הכולל של הנכסים הדיגיטליים שלכם.
פעולות אלו חשובות וכדאיות, ומומלץ להערך אליהן נכון ומראש ולשם כך ניסיון הוא אחד מגורמי המפתח – ולכן מומלץ מאוד להתייעץ עם איש מקצוע כדי לקבל תמונה מלאה כולל טיפים ודרכים להמנע מקשיים בהמשך הדרך.

קיראו עוד >> על השירות הייחודי שלנו לניהול נכסים דיגיטליים לאנשים פרטיים ולארגונים.

יש לכם שאלה? מחפשים ייעוץ אישי?

לכל שאלה, עזרה, ייעוץ, תמיכה וכדומה – פנו אלינו עוד היום ותקבלו מענה בהקדם.
המומחים שלנו ישמחו לעזור לכם ולעסק שלכם, וכמובן, נשאר קרובים לתמוך בכם בכל עת.

תמונה של אלעד ינאי

אלעד ינאי

מומחה IT ואינטרנט כבר יותר מ-20 שנה. בוגר תואר (B.s.C) בהצטיינות בתחום Media Productions - (מלבורן-אוסטרליה). בעלים של חברת בניית אתרים, קידום, שיווק והדרכות טכנולוגיות. מומחה בייעוץ לעסקים למצוינות, מערכת וורדפרס, והטמעת מערכות ERP בארגונים וחברות. "התשוקה שלי היא להביא וללמד את הכלים המתאימים לכל אחד והידע להשתמש בהם נכון ובחכמה."

מוזמנים לשתף:
אימייל
פייסבוק
טלגרם
WhatsApp
LinkedIn
לכל שאלה אנא שלחו הודעה - ונחזור אליכם בהקדם
he_ILHE