מבוא – המדריך המלא לאדריכלות אתרי אינטרנט

שתפו
הקדמה

ברוכים הבאים להתחלה של הכל.
להתחלה של תחום חסר גבולות, מלא עניין וגיוון, שמתפתח במהירות.
אבל רגע לפני שצוללים ומאחר וכנראה הגעתם לכאן כדי ללמוד יותר על אדריכלות אתרים, אנחנו מציעים שנתחיל ממש מההתחלה – 

למה מתכוונים כשאומרים “אדריכלות אתרים”?

שילוב בין הנדסה לאומנות

אדריכלות אתרים היא אמנות הבנייה במרחב הדיגיטלי.
הדרך הפשוטה ביותר להסביר את עבודתו של אדריכל האתרים היא על ידי השוואתו לאדריכל בתים. כשם שאדריכל בתים מתכנן, בונה ומקים בתים, כך גם אדריכל האתרים עומל על תכנון, בנייה והקמה של מרחבים דיגיטליים, כאשר המושג מרחבים דיגיטליים מתייחס לאתרים ודפי נחיתה.
כשם שאדריכל בתים עוסק בהיבטי התכנון, העיצוב והפיקוח של מבנה פיזי – כך עושה גם אדריכל האתרים בעבור מרחב שאינו פיזי.

מה צריך כדי להיות אדריכל או אדריכלית אתרים מוצלחים?

תפקידו של אדריכל האתרים הוא למעשה תפקיד ניהולי ואסטרטגי שפועל במרחבים שבין פסיכולוגיה, טכנולוגיה, עסקים, עיצוב ושיווק. מטרתו העל של אדריכל האתרים היא יצירת אתר פונקציונלי ואפקטיבי.
בעולם המודרני בו אנו חיים, המרחבים הדיגיטליים מהווים לא פעם תחליף לערוצי התקשורת של המרחב הפיזי ובכך מזמנים אפשרות לדיאלוג דיגיטלי מסוג אחר מול לקוחות פוטנציאליים. לדיאלוג כמו דיאלוג (ואף על פי שמדובר בדיאלוג דיגיטלי) ישנם מספר חוקים: החל מבהירות השיח ויכולת ההבנה של הצד השני את הנאמר, דרך ציפייה לפידבקים, ועד תקשורת אמפתית ומותאמת, על אדריכל האתרים מוטלת האחריות לתכנון ויישום קיום דיאלוג פורה בין שני הצדדים. חשוב לזכור שאדריכל האתרים פועל בתוך מציאות של תנועה והתקדמות דיגיטלית מתמדת ולכן תפקידו לא נגמר עם הקמת האתר לראשונה, אלא ממשיך להתקיים כל עוד האתר והקשר הדיגיטלי שנוצר בתוכו ממשיך להתקיים.

למה כתבנו את המדריך הזה?

המדריך נכתב כדי לעזור לכם להפוך לאדריכלי אתרים. תפקיד אדריכל האתרים יכול להיות בעבור אתר עצמאי, או עבור אדריכל אתרים שמקים אתרים בעבור לקוחותיו.
חשוב לציין – אדריכל אתרים הוא אינו בונה אתרים. תחת ההגדרה של אדריכלות אתרים נכלל למעשה כל אספקט הקשור לבניית האתר – החל מהחלק הטכני, העיצובי, התוכן, תחזוקה ועוד אספקטים רבים אליהם תיחשפו במדריך זה. אדריכל האתרים הוא המפקח אשר מחזיק את הידע בכל הקשור לבניית האתר, אך אין זו חובה שידע לבצע את כלל התפקידים בעצמו.

למה כדאי לצפות מהמדריך הזה?

המדריך נועד כדי לתת סקירה על תחום אדריכלות אתרים. בתוך המדריך תמצאו את פירוט השלבים ואת הבסיס להבנת העבודה של אדריכל האתרים בדרך לתכנון אתר פונקציונלי, מעוצב וממיר. חשוב לציין – המדריך לא יהפוך אתכם במטה קסם לאדריכלי אתרים מובילים, בשביל להפוך לכאלו דרושה התנסות ודרוש ניסיון. מה הוא כן יעשה עבורכם? יפתח עבורכם את הדלת לעולם חסר הגבולות של אדריכלות האתרים, ייתן לכם את כל הבסיס שממנו ניתן לפרוץ קדימה ולהתקדם בצורה משמעותית, יאפשר לכם למנף את הקריירה, והכי חשוב – יפזר את מסך הערפל וילמד אתכם לדבר בשפת אדריכלות האתרים בצורה פשוטה ותכליתית. 

שנתחיל?

תמונה של אלעד ינאי

אלעד ינאי

מומחה IT ואינטרנט כבר יותר מ-20 שנה. בוגר תואר (B.s.C) בהצטיינות בתחום Media Productions - (מלבורן-אוסטרליה). בעלים של חברת בניית אתרים, קידום, שיווק והדרכות טכנולוגיות. מומחה בייעוץ לעסקים למצוינות, מערכת וורדפרס, והטמעת מערכות ERP בארגונים וחברות. "התשוקה שלי היא להביא וללמד את הכלים המתאימים לכל אחד והידע להשתמש בהם נכון ובחכמה."

מוזמנים לשתף:
אימייל
פייסבוק
טלגרם
WhatsApp
LinkedIn
לכל שאלה אנא שלחו הודעה - ונחזור אליכם בהקדם
he_ILHE